Home » Úspora s LED osvětlením

Jistě dobře znáte osvětlení řešené klasickými výbojkovými svítidly i starosti s jejich údržbou a náklady na elektrickou energii. Řešením mohou být moderní LED svítidla, která postupně vytlačují pro dnešní dobu již neefektivní technologie.

Pokud pomineme úsporu až 90% za spotřebovanou el. energii, jsou zde i náklady na provoz a energie. Životnost klasické výbojky v ceně cca 200-500,- Kč je různá, zpravidla se pohybující v rozmezí 6-ti měsíců až 3 let. Nezanedbatelnou položkou je samotná výměna výbojky, kde je nutné zpravidla zajistit plošinu (cca 500,- Kč / hod) a 1-2 pracovníky (náklady cca 150,- Kč s odvody / osobu). Vlastní výměna výbojky tak může vyjít na 1.000 – 1.400,- Kč.

Pokud výbojku měníte v průměru jednou za dva roky, během životnosti LED pouliční lampy (cca 15-17 let) jen na údržbě ušetříte více, než je cena kompletního nového LED světla od firmy A-LED Solution s.r.o.

Dále šetříte náklady na el. energii a životní prostředí. Navíc odpadnou stížnosti občanů na nefunkční osvětlení a nepříjemné blikání výbojek (zejména při nízkých teplotách).

Z hlediska úspory je nejlepší vyměnit ihned všechna stávající svítidla a začít šetřit energii (a tím i životní prostředí) co nejdříve. Nicméně toto vyžaduje nemalé finanční nároky, které si nemůže dovolit každá obec či město. Doporučujeme proto zakoupit 2-3 ks nových LED svítidel od firmy A-LED Solutiton s.r.o. „na sklad“  a výměnu za stávající svítidlo provést v okamžiku, kdy výbojka ve stávajícím svítidle přestane svítit.

Pokud bude demontované svítidlo v dobrém stavu, zašlete nám jej; třeba vám do něj zabudujeme LED osvětlení či Vám poskytneme dodatečnou slevu na nákup nového LED svítidla.